:::
okumakta olduğunuz yazı...
Dinlemek Lazım, Eleştiri, Eurovision, eşcinsel, Festival, müzik, Televizyon, TOP 10, tweet, Video

Eurovision’un 2. yarı finalinin ardından notlar

Eveeeet! bugün Eurovision‘un ikinci yarı finali Azerbaycan‘da Bakü’de yapıldı. Doğrusu Salı günkü ilk finalde hem Türkiye olmadığı için hem de şarkılar çok iyi olmadığı için herhangi bir blog yazısı yazma ihtiyacı duymadım. Fakat itiraf etmeliyim ki bugünkü yarı final oldukça heyecanlıydı. Öncelikle şarkılar daha iyiydi ve şovlar daha göz doldurucuydu. Elbetteki en heyecanlı kısım da zarfların açıldığı andı :).

Can Bonomo’nun yarı final performansından

Bu arada yarışma televizyonda naklen yayında olduğu kadar Twitter’da da devam ediyordu. #vote4bonomo (TRT desteğiyle) dünyada TT (trending topic) oldu.

Herneyse eğer bu yarışmayı takip edenlerdenseniz her sene yarı finalde ayni heyecanın yaşandığını bilirsiniz. Her nedense türkiye her zaman 9 ya da 10uncu zarftan çıkar. Benimse tek dileğim eğer finale kalacaksa son zarfa kalmamasıydı fakat ne yazık ki öyle olmadı. Türkiye ilk açıklanan dokuz zarfın hiçbirinde çıkmadı ve sunucu en son golden ticket’ı çağırdı.

İşte tam bu sırada sunucu salona hangi ülkenin çıkmasını istediklerini sordu (ki bunu ilk yarı finalde de yapmıştı hınzır) ve tüm salon Türkiye diye bağırmasın mı! :). Veeee dilekler kabul oldu ve son zarftan Türkiye çıktı. Tabi biz de bu arada terden yapış yapış olmakla meşgulduk :). İşte bu andan itibaren rahat bir nefes aldık. O zarf yok mu… Açılana kadar twitter’da bile hayat durdu valla :). Sonradan geri dönüp baktım da o anlarda kimselerden ses çıkmamış!

Neyse şimdi kısaca cumartesi günkü finale kalan ülkelerin birkaçının şarkılarını yorumlamaya çalışayım.

Sırbistan bu adam 2004’te İstanbul’da yapılan Eurovision’da da vardı fakat ben şahsen şarkıyı çok “aynı” buldum. Yine de finale kalması beni şaşırtmadı…

Malta Finale kalmasını istediğim şarkılardan biriydi. Çok üstün bir şarkı olduğundan değil ama sahne performansları güzeldi ve çok sempatiklerdi. İzlemediyseniz Cumartesi kaçırmayın.

Ukrayna bu şarkıdan da çok etkilenmedim ama hareketli ve diğer şarkılarla kıyasla finale kalmaya daha uygun bir şarkıydı.

İsveç çok fazla methini duydum. insanlar genellikle çok beğendiklerini söylüyorlardı. evet, fena değil ama ben çok da etkilenmedim. İsveç’in çok daha iyi şarkılarını biliyorum.

Norveç bu şarkı da fena değildi, özellikle sahne performansları gayet hoş ve etkileyiciydi. Şarkı ise idare eder.

Türkiye Can Bonomo heyecanlıydı, birkaç hataları da oldu sahne de. Ama geneli itibarıyla hoş bir görsel show’du ve her zamanki gibi Can çok sempatikti. Sırf bundan bile oy toplar bu çocuk :)

İşte ikinci yarı finalden finale kalan bazı ülkelerle ilgili yorumlarım da böyle. Şimdi sıra geldi cumartesi günkü final heyecanına! Sonrasında tekrar bir blog yazısı yazarım sanırım. Can Bonomo’ya teşekkürler ve bol şans!

About Hakki Fenerci

Digital Artist, NFT Artist, Illustrator, Graphic Designer based in Barcelona. Singer, Songwriter, Lyricist and (tadaaa) Former Dentist :).

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter hesabının erkese açık olduğundan emin olun.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 107.606 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
%d blogcu bunu beğendi: