:::
okumakta olduğunuz yazı...
Duyarlı Olmak lazım, Duyuru, Eleştiri, Fotoğraf, Görmek lazım, Gezmek lazım, Haber, Politik, protesto, Sansur, Video

Sokağına Sahip Çık


Mis sokak artık bu fotoğraftaki kadar bile görünmüyor. Arkadaki tahta platformlar ve öndeki masa ve tabureler de yok.

Beyoğlu‘nda yaşanan son olaylar, sokaktaki masa, sandalyelerin dağıtılması, bunu işletme sahipleriyle diyalog yerine, gayet saldırgan biçimde, müşterileri yerinden ederek yapmaları ve tabi tüm bunların ramazan ayına “nedense” denk gelmesi üzerine mekan sahipleri, işletmeci ve çalışanları ve hatta bu durumdan rahatsız olan Beyoğlu müdavimleri dün (27 Temmuz 2011) Galatasaray‘da protesto için biraraya geldi.

Ben olayı bu kadarla ibaret zannetmiştim ama meğer belediye bu işletmelerin işgaliye ruhsatlarını da iptal etmiş. Şimdi bu olay nereye kadar çekilir, uzatılır, bir çözüm olur mu bilemiyorum. Belediye bunu kendi seçmen kitlesine şirin görünmek için yapıyor yoksa başka türlü bir Beyoğlu mu hayal ediyor onu da bilemiyorum. Bildiğim hükümetin faşist tavrını burada da gösterdiğidir. Sanırım farklı bir yaşam biçimi dayatmaya kalkan zihniyete karşı artık daha fazla sesimizi çıkarmamızın zamanı geldi de, geçiyor bile. Aşağıda dünkü yürüyüşten videolar paylaşıyorum…

Şimdi sırada bir eylem daha var. Burada hemen facebook event sayfasındaki yazıyı paylaşıyorum…

Beyoğlu Belediyesi bir haftadır düzenlediği masa sandalye operasyonunu daha ileri bir seviyeye taşıdı ve gecenin binaların içinden çok sokakta yaşandığı pek çok sokakta işletmelerin işgaliye ruhsatlarını iptal etti. Bu aşamadan sonra belli oldu ki, yapılan operasyonun amacı işgaliye sistemini istismar eden işletmelere çeki düzen vermek değlidir. Bizim yaşama biçimimizi yok sayma hakkını kendinde bulan birileri aynı zamanda kendilerini sokakların da sahibi sanmaktadır. Oysa sokaklar ne zabıtanın ne polisindir. Sokaklar bizimdir.

İşte bu nedenle, sokağımıza, sokakta olma hakkımıza sahip çıkmak için 30 Temmuz Cumartesi günü saat 19:00’da içkimizi, şişede suyumuzu hatta termosta çayımızı alıp Mis Sokak’ta buluşuyoruz. Son olarak sokakta oturacak sandalye kalmadığından ötürü yanınıza minderinizi almayı unutmamanızı hatırlatmak isteriz.

Siz de destek olmak, sokağınıza sahip çıkmak isterseniz Cumartesi 19:00’den – Pazar 04:00’e kadar sürecek bu eyleme katılabilirsiniz. YER: İstiklal Caddesi – Mis Sokak. Detaylı bilgi için Minderi Kap Gel facebook event sayfasına tıklayabilirsiniz.

Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter yanıt vermedi.Lütfen birkaç dakika bekleyip bu sayfayı tazeleyin.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,382 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: