:::
okumakta olduğunuz yazı...
Duyarlı Olmak lazım, Haber, Politik, protesto, Sansur, Tartışma

(Tartışma) Anonymous’tan Türkiye’ye siber savaş

Anonymous savaş ilan etti ve dediğini yaptı. Bugün (9 Haziran 2011) akşam saatlerinde bilumum gov.tr uzantılı siteler sırasıyla çöktü. Tepki nerden geliyor, biliyoruz. Yüzbinlerce Türkiyeli internet kullanıcısının sokaklarda yürüyüp, internet sansürünü ve 22 Ağustos kararlarını protesto etmesine aldırış etmeyen BTK’ya ve AKP hükümetine, Anonymous isimle hacker’lar grubu önce sitelerinde yayınladıkları bir yazıda siber savaş ilan etti. İnternetteki kısıtlamaların insan haklarına aykırı olduğunu savunup, sokaklara çıkan yüzbinlerce Türkiyeliye destek olacağını duyurdu ve aynen de öyle yaptı.

9 Haziran 2011, Anonymous'un Türkiye'ye siber savaşı olarak tarihe geçti

Yaptı da, ne oldu. Ya da şimdi neler beklemeliyiz. Hükümet geri adım atar mı? Yoksa daha da mı sertleşir. Anonymous saldırılara devam eder mi? Bu hackerlar neler yapabilirler? Nasıl bir yaptırım uygulayabilirler? Saldırıların siteleri çökertmek dışında başka muktedir oldukları alanlar var mı? Bu iş daha da büyüyecek mi, yoksa bu haliyle kalıp tarih mi olacak? Hadi biraz bunu tartışalım. Comment kısmında twitter ya da facebook hesabınızla log in olup tartışmaya katılabilirsiniz.

Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

(Tartışma) Anonymous’tan Türkiye’ye siber savaş’ için 3 yanıt

 1. Oh how I would love to read your post.It looks interesting..but I do not understand the language. However I would like to thank you for popping into my blog and clicking the LIKE button.
  That was very nice of you and it is much appreciated

  regards Patrecia

  Posted by misswhiplash | 16/07/2011, 19:38
 2. istanbul’da anonymous’a yardım ettiği iddia edilen 13 kişi gözaltına alındı, bir kısmı 18 yaşın altında, evlerinden toplanan bilgisayarları da incelemeye alındı. perşembe günü hakim karşısına çıkacaklar, organize suçlardan yargılanacaklar. devletin tepkisinin ne derece sert olduğunu bu şekilde görmüş olacağız.

  Posted by Boysan Yakar | 14/06/2011, 02:50
 3. Hehe, “ayyıldız tim” hakkından gelecek o anonimus mudur nedir ne idüğü belirsiz karın ağrısı oluşumun!
  Yok azizim bir halt olacağı. Basının ne halt ettiğini takip etmedin mi? Yok efendim “anonimus yüksek seçim kurulunu ‘haklayacak’mış”, “ülkeye siber savaş açtı”, “terbiyesiz tabiyatsız insan evlatları bunlar” türünden bilumum zırvalık yayınladılar. Şimdi Anonimus’un ddos saldırısıyla da olsa cidden site çökertebildiğini görünce az da olsa saygı duyanlar/ülkeme saldırıyorlar diye yırtınanlar ve “hepiniz ergensiniz!” yaftasını her önüne gelene yapıştırmakta beis görmeyenler olarak üçe ayrılacak güzide basınımız. Ayyıldız timi gibi (harbiden ergen) oluşumlarsa, biz de böyle karşılık verdik şöyle intikam aldık diye kendilerini öve öve bitiremeyecek. Ha asıl etkili ve eğlenceli olmasını beklediğimse (hem de büyük ümitle) şudur: Anonimus’un, site çökertmeyle bizim kurumların uslanmadığını ve asla da uslanmayacağını görünce tepesi atacak ve fişing türünden, uyarı babında olmayan, ciddi saldırılarla kişisel bilgileri elde edecek ve acımadan kamulaştırıp keyfine bakacak, bakacağız:) Elbette ümidimiz bu fakat ülkemizde gerçekleşecek olansa (gidişata bakarsak) şudur: Anonimus birkaç saldırı sonrasında Türkiye’deki genel tepkinin “Hacı, bunların hepsi amarikan güdümlü bir avuç yahudi ipneymiş”ten öteye gitmediğini görünce biz ümitvar takipçilerinin neşeli alkışlarını mütevazı bir selamla karşılayıp hiçbir şey umrunda olmayan Türkiyelilere “Ne haliniz varsa görün!” diyecek maalesef…

  Posted by Koray | 10/06/2011, 03:33

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter hesabının erkese açık olduğundan emin olun.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

 • 105,713 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: