:::
okumakta olduğunuz yazı...
Dizi, Duyarlı Olmak lazım, Eleştiri, Haber, Politik, Sansur, Televizyon, yazılarım

al sana ceza!

Davut Dursun: 1953 Artvin doğumlu. AKP kontenjanından RTÜK başkanı. Milli ve manevi değerlerinin bedeli 250 ila 500 bin TL arası. Bu zihniyetin neden olacağı nefret cinayetleri, paha biçilemez!

Yok hakaten bana bi fenalıklar geliyo, boğulacak filan gibi oluyorum, hatta bu sırada tansiyonum 20’lere filan fırlıyor da olabilir.  2010 yılının türkiye’sinde (özellikle küçük “t” ile yazdım) hala konuşulan, tartışılan, sansürlenen şeylere öylesi şaşıyorum ki, ne diyeceğimi, nerden başlayabileceğimi bilemiyorum. Aslında bu konuda yazmak ve yazmamak arasında uzun süre tereddüt ettim. Tartışmaya bile değer bulmadığım konuda neden yazacaktım ki… Ve fakat baktım da kazın ayağı pek de öyle değil. Anlaşıldı, bir kara liste hazırlayacağım artık. Selma Aliye Kavaf, Osman Sınav gibi nadide(!) isimlerin yanına RTÜK başkanı Davut Dursun’u da ekleyeceğim.

RTÜK’ün aka boka ceza kestiğini, ipe sapa gelmez konulardan kanalları kapattığını hepimiz biliyoruz zaten. Kanıksayan da kabahat! Kim dur diyecek, bu beyinden yoksun, olmayan kafasını ahlakla bozmuş, çıplak gözle görülebilen mikroplara bilemiyorum ama RTÜK canavarları “Kılıç Günü” adlı dizideki eşcinselimsi yatak sahnesi üzerine Habertürk’te eşcinselliğin tartışılmasına tahammül edemeyip kanala ceza keserek rahatlayabildiler ancak! Rahatladılar mı onu da bilmiyorum.

Sebepler daha da komik! Gazeteport’un haberine göre program, “gençlerin ve çocukların ahlaki gelişimini zedeleyici” nitelikte bulunmuş. Onca dizide millet birbirini kesip, kan gövdeyi götürürken ahlaki gelişimi zedelenemeyen gençlerin ve çocukların, Habertürk’teki bilgilendirici nitelikteki yayından etkilenmesi doğal tabi. Ahlak ve manevi değer fışkıran bu kadar diziden sonra bünyeleri intibak edememiş olabilir ne de olsa!

Peki ya, her ne kadar oy çokluğuyla reddedilmiş de olsa, Davut Dursun’un “Milli manevi değerlere aykırılık” maddesinden ceza uygulanmasını istemesine ne demeli? Habere göre Davut Dursun’un sözleri aynen şöyle (copy-paste edeyim, bir hata olmasın):

Programda geçen diyaloglarda, homoseksüelliğin normal kabul edilmesi gerektiği, bunun bir süreç olduğu, dizi sahnelerinde de homoseksüelliğin toplum nazarında normal görülmesine destek olabileceği vurgusu yapılmıştır. Yayında bu tür ilişkiler, meşrulaştırılıp, normal gösterilmeye çalışılmıştır. Türk aile yapısına zarar verici nitelikte olduğu değerlendirilmektedir. Toplumun milli ve manevi değerlerine ve Türk aile yapısına aykırılık oluşmuştur.

Size göre eşcinsellik normal değil de bir hastalık madem, bana manevi değerlerinize aykırı olan ikinci bir hastalık söyleyebilir misiniz, Davut? Görünen o ki, sizin değerlerinizle bizimkiler aynı değil. Bizimkilere göre size ceza kesebilecek olsak hayatta altından kalkamazsınız zaten! Dua edin, demokratik bir ülkede yaşamıyoruz.

Dizideki bu sahne nedeniyle Osman Sınav da daha önce bir açıklama yapmış ve bu açıklamasıyla bloguma bir yazı yazmama neden olmuştu. Bundan sonra Davut Dursun’u ve hatta toptan RTÜK’ü de artık güvenle eşcinsel ve trans cinayetlerinden sorumlu olanlar listesine ekleyebiliriz demek ki. Ahlakınız vicdanınızı nereye kadar rahatlatır bilemem Davut Dursun. Ancak yegane tavsiyem bu tür programları cezalandıracağınıza, izleyerek ve bir parça da bilimsel nitelikteki yayınları okuyarak eşcinsellik ve hatta “gizli eşcinsellik” hakkında biraz bilgilenmenizdir.

Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

al sana ceza!’ için 2 yanıt

  1. …. ulkemizi ancak gercek yuzlerini saklamasını iyi bilenler..idare edebilir..
    ……
    ….

    Posted by kartalkondu | 27/12/2010, 23:05

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter yanıt vermedi.Lütfen birkaç dakika bekleyip bu sayfayı tazeleyin.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,708 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: