:::
okumakta olduğunuz yazı...
DVD, Eleştiri, Film, Fotoğraf, Görmek lazım

Tutku Kanunu (La Ley Del Deseo)

Çıplak Ten‘den sonra dün gece seyrettiğim ikinci Almodovar filmi ise Tutku Kanunu (La Ley Del Deseo) idi. Başrollerden biri Antonio Banderas. Tanıyabilirseniz tabi :). Banderas bu filmde baya bi genç, toy mu toy bir delikanlı. Almodovar filmlerini (genel olarak Avrupa sinemasını ağır ve fazla sanatsal bulmama rağmen) seviyorum. Bu film de bittiğinde bunu bir kez daha teyit etmiş oldum.

Konu bu sefer eşcinsel bir yönetmen, onun sevgilisi, bir transseksüel olan kızkardeşi ve çılgın aşığı Antonio Banderas dörtgeni içinde geçiyor. Çıplak Ten için “en erotik Almodovar filmlerinden biri” yorumunu yapanlar bunu izlediler mi acaba. Zira Çıplak Ten’e kıyasla daha fazla ten, (eş)cinsellik görüyorsunuz. Fakat daha etkili işlenmiş başka bir mevzu var ki o da “kıskançlık” ve aşırısının ne boyutlara varabileceği. Kamera açıları filan yine muhteşem ötesi.

Fazla bir detay vermeden (işin tadını kaçırmayalım), dvd’nin kapağındaki kadar konudan bahsedeyim bir de. Ünlü yönetmenimiz sevgilisi tarafından terk edilir (hala birbirlerine aşık olmalarına rağmen). Ama malum, hayat devam eder ve yönetmenimiz bu sefer Antonio ile tanışır (evet, Antonio Banderas’ın filmdeki adı da Antonio). Ne var ki Antonio’nun aşkı biraz saplantı halindedir. Bu saplantı ve kıskançlık, tüm olan biteni inanılmaz noktalara sürükler. Ve olaylar gelişir… diyim olsun bitsin. Seyretmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Sadece bir iki konuda filmden bir parça uzaklaştığımı da eklemek istiyorum aslında. Birincisi transseksüel kızkardeşi, biyolojik bir kadının oynamasıydı. Neden böyle bir seçim yapıldığını anlayamadım. Bu rolde gerçek bir trans görmeyi tercih ederdim doğrusu. Bir diğeri de benim ingilizce olmayan filmleri orjinal dilinde seyrederken zorlanmamdan kaynaklanıyor. Şansıma türkçe dublajı vardı filmin ama yine bu trans karakteri bir kadın seslendirmiş türkçe seçeneğinde. Orjinal sesinde kadının sesini bilemiyorum ama film içinde bu kadının trans olduğunu söylemeseler, bizim anlamamız hayatta mümkün olmazdı. Film hakkında daha detaylı bilgiye http://www.imdb.com/title/tt0093412/ adresinden ulabilirsiniz. Ben birkaç snapshot görüntüsüyle veda ediyorum.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter yanıt vermedi.Lütfen birkaç dakika bekleyip bu sayfayı tazeleyin.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,382 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: