:::
okumakta olduğunuz yazı...
DVD, Eleştiri, Film, Fotoğraf, Görmek lazım, yazılarım

Almodovar’dan Çıplak Ten (Carne Trémula)

Ortalık boy, soy, vatan, millet, referandum, evet, hayır diye çalkalanırken, ben şu evde zorunlu istirahat dönemimi, itiraf ediyorum, mutlu mesut dvd seyrederek geçiriyorum. İşte bu bağlamda, doğumgünümde çok sevdiğim bir arkadaşımdan gelen Almodovar DVD seti’nden çıkan 3 film, “yaw ben napacam bütün gün evde” sıkıntımdan bir parça da olsa kurtarmış oldu (Thanks dear!). Setin içinden çıkan filmler, Tutku Kanunu (La Ley Del Deseo), Çıplak Ten (Carne Trémula) ve Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar (Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios) idi. Veee ben dün gece bunlardan ilk ikisini seyretme şansı buldum.

Tabi kalkıp koskoca Pedro Almodovar’ı eleştirecek halim yok, haddime düşmez :). Sadece filmler hakkında neler düşündüğümü, neler hissettirdiğini filan şöyle biraz yazmak istedim. İlk seyrettiğim film, Çıplak Ten (Carne Trémula)’dan başlayalım. Diğer film, bir sonraki yazımın konusu olsun.

DVD’nin kapağından ve arkadaki yazısından Almodovar’ın en erotik filmlerinden biri olduğunu düşünebilirsiniz. Zira aynen böyle yazmışlar ama bu beklentinizden vazgeçebilirsiniz. Herhangi bir Almodovar filmi kadar erotik ama öyle aman aman bir erotizm de yok. Ben çok beğendim filmi bu arada. Penelope Cruz da filmde oynuyor ama sadece başlarında. Sonradan bir daha görmüyorsunuz.

Çok ilginç bir doğum sahnesiyle başlıyor film. Bir başka doğum sahnesiyle de bitiyor. Ama ne bitiş. Arada geçen 26 yılda olanlar, iki doğum arasındaki benzerlikler, farklılıklar. Hollywood’un macera filmlerinden olmamasına rağmen, 96 dakika boyunca hiç düşmeyen tansiyon. Mükemmel kamera açıları. Çok klişe olacak belki ama aşk, ihtiras, intikam, öfke ne ararsanız var. Ama herbiri Almodovar tadında.

Filmin bir diğer oyuncusu, yine Almodovar filmlerinde çok gördüğümüz, Javier Bardem. Bu çirkin (bazıları da yakışıklı buluyor ama neyse) İspanyol’u, No Country for Old Men’den de tanıyorsunuz. Oyunculukların filmin genelinde ne kadar üstün olduğunu söylememe gerek yok tabi. Ancak ben Angela Molina’ya (filmde Clara) bayıldım. Seyrederseniz göreceksiniz zaten.Film hakkında daha detaylı bilgilere IMDB‘den ulaşabilirsiniz. Daha fazla heyecan yaratmamak adına film hakkında yazmayacağım ama filmden birkaç kareyi de paylaşmak istiyorum.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter hesabının erkese açık olduğundan emin olun.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,708 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: