:::
okumakta olduğunuz yazı...
Duyarlı Olmak lazım, Eleştiri, Saçmalık, Televizyon

kızım sen bu adamla evlen!

Bir kadın ve bir erkek internet üzerinden tanışırlar. 10 gün beraber takılıp ayrılırlar ve daha sonra kadın hamile olduğunu öğrenir ve doğum yapar. Fakat bebeğin babası olan erkeği istememektedir. Hikaye ile ilgili bildiğim detay bu kadar. Şahit olduğum kısımsa, bu kişiler bi şekilde Müge Anlı’nın atv’de sabahları yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına gelirler. Avukat amca, der ki, bak kızım, sen bu adamla evlen. Ne de olsa bebeğinin babası. Müge Anlı bön bön bakmaktadır. Kadın hayır istemiyorum, der. Amca devam eder, madde bağımlısı, uyuşturucu kullanan, köprü altlarında yatan, çetelere katılan çocukların yüzde doksandokuznoktadokuzunun anne ya da babadan yoksun olduğunu iddia eder (sanki babasız büyüyen her çocuğun kaderi illa böyle olacakmış gibi). Müge Anlı hala bön bön bakmakta, kadın da hayır istemiyorum demekte ısrar etmektedir. Amca gen testi, babalık davası, çete, uyuşturucu madde, evlenmek, çocuğunun babası başlıklı konularda hala midesindeki tüm asidi kadının üzerine kusarak ahlak dersi vermeye ve hatta tehdit etmeye devam ederken, Müge Anlı bile bönlüğünün önüne geçip adama itiraz etmeye başlar. Tamam öyle diyosunuz ama bunlar da sadece 10 gün öylesine takılmışlar, şimdi kalkıp bu adamla evlen demek ne kadar doğru.

Bu kadar seyretmem yetti ve daha fazla dayanamadım. En çok izlenen kanalların birindeki, en çok izlenen programlardan birinde sarf edilen bu kadar cahilce, tehdit edici, yanlış yönlendirici, töhmet altında bırakıcı, kendi kıytırık ahlaki değerlerini empoze ettirici ve sonuç olarak da mide bulandırıcı bu monoloğa tanıklık etmeseydim keşke. RTÜK sansür konusundaki kriterlerini baştan aşağı gözden geçirmeli ve güncellemeli. Rahmi Özkan gibi adamları televizyon gibi milyonlarca kişiye bir anda ulaşan medya araçlarından uzak tutmalı. Blur edilmiş sigara görüntülerine kıyasla bu adamların toplum sağlığına çok daha fazla zararları var çünkü!

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to Yahoo BuzzAdd to Newsvine

Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

kızım sen bu adamla evlen!’ için 2 yanıt

  1. tarkan’cim, o programin adi muge anli ile tatli sert miydi ya? ismi de icerigi kadar abukmus. tatli sertmis, o ne ya, kimsin sen?

    evlenme kismisi ise hic olmamis. keske o kadin hic gelmeyeydi tatli sert’e. gelirse olacagi budur.

    Posted by yasemin | 22/04/2010, 23:26
  2. ben çok seviyorum o amcayı, çok şirin, evimizin babası tarzında, akşamları çubuklu pijamasını giyen bi tip diye tahayyül ediyorum hep, pala bıyıklar falan, muhteşem bi örnek, üstelik avukat olarak her seferinde fahri psikolog gibi davranmayı da kendine bi görev biliyor, fazla para alıyor olsa gerek, aldığı paranın hakkını verebilmek için sürekli çırpınıyor, Arif Verimli adlı japon harikasının konusuna atlıyor, sözünü kesiyor, hep cevval pek cabbar, yuvalar yıkılmasın, kutsal türk ailesi bozulmasın diye nasılda debeleniyor durmadan yılmadan yorulmadan, sanki Türkan Şoray kanunlarını o koymuş gibi hep mağrur hep gururlu hem davudi sesiyle din kültürü ve ahlak bilgisi kitabından pasajlar okuyor bize, gözlerim doluyor, içim doluyor, bu kadar iğdiş edilmiş ahlakın içine içimi boca edesim geliyor

    Posted by poetic | 20/04/2010, 15:17

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter yanıt vermedi.Lütfen birkaç dakika bekleyip bu sayfayı tazeleyin.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,713 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: