:::
okumakta olduğunuz yazı...
Duyarlı Olmak lazım, Eleştiri, Haber

evimize biraz bakım lazım… üzerimize çökmeden

The crater
Image by Steingrimur via Flickr

Tsunami, Haiti depremi, Şili’deki deprem ve daha sayamadığım sürü sepet bi ton felaketin üzerine son olarak da İzlanda’daki Eyjafjallajökull yanardağın patlaması ve küllerinin nerdeyse tüm Avrupa’nın üzerine kara bir bulut gibi çökmesi. Günlük hayatımızda artık o kadar çok şey oluyor ki, dünyadaki bu felaketlere bile duyarsızlaştık gibi geliyor bazen. Hayatımıza en büyük etkisi en fazla olsa olsa yardım kampanyalarıdır bu tür hadiselerin. İzlanda’daki yanardağın patlaması olayında da işte ne biliyim, uçak seferleri iptal oluyodur. Dünyanın bir yerinde yanardağ patlamış, külleri nerdeyse koca bir kıtayı kaplamış, olayın bu yönüyle ilgilenen eden yok. Varsa yoksa iptal olan uçak seferleri.

Durum böyle olunca da aklıma takılan en büyük problem aslında şu: “dünyada neler oluyor?”… ve tabi “neden bu kadar duyarsızız?”… Dünyada neler oluyor sorusu için kafamın içinde oluşan cevabımsı enformasyon daha net aslında. Spiritüel mevzularla, yok maya takvimiyle veya benzer başka öğreti/bilgi kaynaklarıyla ilgilenenler için (benim gibi) bu çok beklenmedik bir durum değil çünkü. Tüm bu içsel yenilenme, arınma, yükselme (artık ne derseniz deyin) sadece bireylere değil dünyanın kendisine de olduğu için, bu tür felaketvari olaylar hayatlarımızı ne kadar olumsuz etkilese de doğal sürecin bir parçası (kabul ediliyor). Kaçınılmaz. Olmazsa olmaz.

Diğer taraftan ikinci soru için daha çok endişeleniyorum. Neden bu kadar duyarsızız. Sonuçta dünyayı bi nevi yaşadığımız ev gibi görürsek (ki çok da yanlış bir değerlendirme olmazdı sanırım), evimizin bi köşesindeki vukuata karşı olan bu ilgisizlik nereden kaynaklanıyor olabilir? Bunun için net bir cevabım da yok. Farkedebildiğim tek şey, bizler değişiyoruz ve dünya da (evimiz de) değişiyor. Bu değişim süreci de hayatlarımıza böyle felaketler olarak yansıyor. Bu süreç içinde sanırım evimizin boya, badana, tamir vs biraz bakıma ve ilgiye ihtiyacı var… üzerimize çökmeden…

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to Yahoo BuzzAdd to Newsvine

Eyjafjallajökull
Reblog this post [with Zemanta]
Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter yanıt vermedi.Lütfen birkaç dakika bekleyip bu sayfayı tazeleyin.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,382 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: