:::
okumakta olduğunuz yazı...
Cep telefonu, Duyarlı Olmak lazım, Duyuru, Eleştiri, Komik, Saçmalık, Televizyon

bilmek istemediğim numaralar ve servisleri

Basit şeylerle yetinemiyoruz artık sanırım. Eskiden diş macunu vardı, şimdi 12 etkili diş macunu. Eskiden kahve vardı, şimdi 3’ü birarada hazır zahmetsiz kahve. Deterjanlar, şampuanlar, kremler ve daha neler neler artık hep 5 etkili, 2’si birarada, All in One!  Hadi onlara alıştık ama değişmeyen birşey kalmıştı ta küçüklüğümüzden. 118: Bilinmeyen numaralar servisi… Kendimi bildim bileli, ne zaman birinin numarasını bulmak istesem ahizeyi kaldırıp 118 çevirdim. Karşıma çıkan memur(e) de pek bıkkın bir şekilde de olsa bana yardımcı olmaya çalıştı. Ne kadar da kolaydı: 1 (bir) 1 (bir) 8 (sekiz)…

Bilinmeyen numaralar

Konuyla birebir alakalı olmasa da yazıma resim olarak Yiğit Özgür'ün bu karikatürünü uygun gördüm. "Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp"! :)

Ancak bir süredir TV’de bazı reklamlar başladı. Önce 118 değil 11880 reklamı. Jingle’ıyla o kadar kafama kazındı ki bu reklam, ha dedim tamam, servisin numarası değişti ama gayet başarılı biçimde yeni numarayı da ezberlettiler. Ezberlettiler ama o da ne!!! Birden bir reklam daha… 11818!!! Ne olduğunu anlayamadım. İkisi de bilinmeyen numaralar gibi geldi (öyleymiş gerçekten de). Tüm kafa karışıklığıma rağmen iki numara da beynime kazındı jingle’ları sayesinde. Hayır sorun yeni numarayı ezberlemek de değil de, neden farklı numaralar. Hangi numarayı hangi amaçla aramam gerekiyo… Sanki her gün 118’i arayan biriymişim gibi inanılmaz bir takıntı geliştirdim kendi içimde. Hatta bu durum twitter’ıma bile yansıdı. O ne, bu ne diye sorduğumda cevaplar da geldi, saolsunlar, ama şimdi bi de 11824 çıktı!!!

Buyrun bakalım. Önce 11880, sonra 11818, şimdi de 11824. Ve bildiniz, o da bilinmeyen numaralar servisi! Anlaşılır bişey diil. Şu ana kadar 3 adet nurtopu gibi bilinmeyen numaralar servisimiz var :) İşgüzarlık diil mi, ben de üşenmeyip google’ladım bu durumu. Her kafadan (siteden) farklı bir ses çıkıyor bu konuyla ilgili. Onun için bilgilendirici bişey yazmak istemiyorum buraya. Sadece farklı numaraların aslında farklı şirketler olduğunu, farklı fiyat tarifeleri olduğunu veee, sıkı durun…., daha bir sürü bilinmeyen numaralar için servis numaraları olduğunu öğrendim. Şöyle bir saymak gerekirse şayet, telefonunuzu kaldırıp 11833, 11832, 11855, 11842, 11811, 11824, 11880, 11818 numaralarından hangisini çevirirseniz çevirin, karşınıza çıkan kişi “Buyrun, bilinmeyen numaralar servisi. Ben XXX, nasıl yardımcı olabilirim” diyecek…

Peki ben napıcam?! Hiçbirini aramayacağım. Bilmediğim bi numara varsa, onu da bilmeyivereyim. Offf! En iyisi 12 etkili diş macunumdan, titreşimli masaj özellikli diş fırçama biraz sıkıp dişlerimi fırçaliim ve yatiim :).

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to Yahoo BuzzAdd to Newsvine

Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

One thought on “bilmek istemediğim numaralar ve servisleri

  1. Bu farkli servislerin web siteleri var ise girip bir ucretlerini kontrol edin. Ingiltere’de bircok directory servisi var ve hepsinin farkli ucretleri var. Ilk 60 saniye bedave, sonraki her dakika icin 50 kurus. Kimisi soruyor sizi sorguladiginiz numaraya baglayayim mi diye, o da para… Yani bunlar devletin sundugu yardim hizmetleri degil amaci para kazanmak olan kar amacli sirketler. Hangi servisi kullandiginiz / ne kadar para odediginiz gibi konularda bilincli olmanizi tavsiye ederim. :)

    Posted by Yusuf | 13/04/2010, 18:37

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter hesabının erkese açık olduğundan emin olun.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,382 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: