:::
okumakta olduğunuz yazı...
Duyarlı Olmak lazım, Duyuru, Eleştiri, Festival, Görmek lazım, Oyun

dünya kuklası istanbul’da

Hazır İstanbul Avrupa Kültür Başkenti olmuşken, Kukla festivali de taaa 16 Mayıs'a kadar devam edecekken, Karagöz Hacivat'tan başka millet neler yapıyor görmenin tam zamanı. Bahane yaratmayın, gidin, görün.

Muhtemelen farkında bile değilsinizdir. İstanbul’da 13 yıldır uluslararası kukla festivali düzenleniyor. Farkında olmayacağınızı düşündüm çünkü özel olarak ilgilenmiyorsanız şayet öyle reklamlarda, afişlerde filan görebileceğiniz şekilde tanıtılmıyor malesef. Daha doğrusu tanıtılmıyordu.

Bu sene İstanbul’un kültür başkenti olmasından dolayı sanki bi parça daha fazla ilgi göstermişler. Hatta bayağı ciddi ciddi web sitesi bile hazırlamışlar bu sefer. Flash’lı mlaşlı animasyonlu bi site olmuş (hayır, şu seneye kadar bırakın siteyi biletleri bile nerden alacağımızı bulana kadar göbeğimiz çatlıyordu, ondan söylüyorum). Zaten süre olarak da bayağı uzunca bir süre bizimle olacak bu festival. 21 Mart’ta başlamış ve taaa 16 Mayıs’a kadar çeşitli yerlerde gösteriler var. Yaani öyle zamanım yoktu, kaçırdım filan gibi bahaneler “gereksiz” olarak tarafımdan mimlenecektir, bilginize. İlgilenebileceğinizi düşünerek (ve hatta ilgilenin diye baskı yaparak) web adresini veriyorum: http://www.kuklaistanbul.org/

Bugün ilk defa programıma denk getirdim ve arkadaşlarımla Almanya’dan Psycho‘yu izledim. Psycho bildiğiniz Alfred Hitchcock’un Sapığının kukla versiyonu. Pek beklediğimi bulamamış olsam da fena diildi diyebilirim. En azından sonuna kadar merak edip izliyorsunuz. Oidipus kompleksi, meşhur duş sahnesi ve daha bi ton ayrıntı başarılı bir biçimde sahnelenmiş.

Önümüzdeki günlerde izlemeyi planladığım başka gösteriler de var. Bana soracak olursanız siz de programınıza denk getirip görmeye çalışın birşeyler. Siteden de inceleyip öyle gidin ayrıca. Özellikle çocuklarınızı götürmeyi düşünüyorsanız. Çünkü oyunların birçoğu çocuklara göre değil.

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to Yahoo BuzzAdd to Newsvine

Reblog this post [with Zemanta]
Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

dünya kuklası istanbul’da’ için 2 yanıt

  1. sen bunu minibüste mi yazdın :))

    Posted by ece | 24/03/2010, 23:47

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter yanıt vermedi.Lütfen birkaç dakika bekleyip bu sayfayı tazeleyin.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,708 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: