:::
okumakta olduğunuz yazı...
Blogla ilgili, Komik, Kullanmak lazım, TOP 10

neden herkes bir blog sahibi olmalı

Blogging Readiness
Image by cambodia4kidsorg via Flickr

Popüler trend (ne kadar doğru bir tabir oldu bilmiyorum) blog tutmak. Makro olsun, mikro olsun farketmez. Peki neden? Neden bu kadar insan blog servislerine üye olur, neden blog tutarlar. İşleri güçleri mi yoktur :). Kendimce sebepleri sıralamaya çalışayım:

1. bir kere bir blogunuz olduğunda istediğinize çemkirebileceğiniz ve kimsenin bunun için sizi yargılayamayacağı bir alanınız olur. Hoş Türkiyedeki sansür bunun da önüne geçmek için gayet iyi çalışıyor ama şimdilik wordpress, blogspot açık.

2. Gerçek hayatta bir ev almanız mesela zor olabilir ama internet üzerindeki bu “alan” tamamen bedavadır ve istediğiniz şekilde kullanımınıza açıktır. Anılarınızı mı paylaşıyorsunuz, seyahat fotoğraflarınızı mı yoksa film yorumumu yapıyorsunuz artık size kalmış. İstediğiniz gibi süsleyin internetteki evinizi.

3. Blogunuz olduğunda artık sizin de bir gazetenin köşe yazarından bir farkınız kalmaz. Böylece uğraşlarınız arasına yazarlığı da ekleyebilirsiniz. Hatta çok da havalı olur :)

4. İyi bir fotoğrafçı, müzisyen, yazar vs olduğunuza inanıyorsanız, herhangi bir yerde iş bulmanız veya kazanç sağlamanız bile an meselesidir. İş ki internetten bir profesyonel blogunuza uğrasın ve potansiyelinizi keşfetsin.

5. Bir blogunuz olduğunda çevrenizde de bayağı bir havanız olur. Facebook’tan Twitter’dan çok daha sükse yapmaya elverişli bir araçtır. Ne de olsa onlara herkes üye oldu artık!

6. İstediğiniz zaman eski yazdıklarınıza geri döner, “vay be neler yazmışım zamanında” diye kendinizle böbürlebilirsiniz.

7. Blog tutmak internet sayfanız olmasından bile daha iyidir. Websiteniz olsa mesela google’da yazdıklarınız çıksın diye göbeğiniz çatlarken, blog servislerinin yapıları gereği yazdıklarınız kısa zamanda ziyaretçiler tarafından ulaşılabilir hale gelir. Siz de ne taş atarsınız ne de kolunuz yorulur :)

8. Sırasında yaptığınız işin bir nevi tanıtımını, reklamını bile yapabilirsiniz. İşlerinize de faydası olur böylece. Kriz mriz diye şikayet etmenize de gerek kalmaz.

9. Samimi bir dil kullanırsanız ve hasbelkader yazdıklarınız okuyucunun ilgisini filan çekecek olursa, sizi takip eden küçük bir hayran kitlenizin olması bile mümkündür. Egonuz bir parça şişer ama olsundur.

10. Genel olarak bahsettiğiniz konularla ilgili olarak aklınıza hayalinize gelemeyecek kişilerle bağlantıya geçebilmeniz an meselesidir. Bunu yaşayan tanıdıklarım var ondan söylüyorum. boş laff diil yani :)

kısacası blog tutunuz, tutturunuz…

Reblog this post [with Zemanta]
Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter hesabının erkese açık olduğundan emin olun.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,713 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: