:::
okumakta olduğunuz yazı...
Duyarlı Olmak lazım, Eleştiri, Haber, Saçmalık, Televizyon

Zekeriya Beyaz didiklemecesi…

Zekeriya Beyaz’ın ağzından Hülya Avşar’ın programında eşcinsellikle ilgili dökülen incileri üzerine birkaç küçük altyazı, yorum, not… Pek sayın Beyaz demiş ki:

Eşcinsel ilişkiler son derece yanlıştır. Önce bir deneyin sayın Beyaz ve ondan sonra karar verin sizin için doğru mu yanlış mı. Bizim için neyin doğru ya da yanlış olduğuna biz karar veririz. Size de zahmet olmaz böylece.

‘Genetik yoldan gelmiştir’ falan bunlar uydurmadır. Zaten böyle birşey kesinlik kazanmadı ki siz haddinize düşmeyerek uydurmadır diyorsunuz. Birkaç laf edeceksiniz bari biraz bilgi sahibi olun da edin.

İşe ısındırma yollarıdır. Yıllarca bizi her türlü baskı ve ahlaki(!) değerlerinizle heteroseksüelliğe ısındıramadıysanız sizin kabahatiniz.

Kelimelerle hafifleterek söylüyorlar. ‘Eşcinsellik’ ne kadar da tatlı bir kelime. Esasını söyleyin herkes biliyor, (İ) ile başlayan bir kelime… Bir de “Gay” var. O daha da tatlı bir kelime. O kadar tatlı ki cazibesine dayanamayıp (i) olmaya karar verdik. Ya sabır…

Eşcinselliğin doğuştan gelen bir özellik olmadığını öne süren Beyaz, yetiştirme tarzının eşcinselliğe neden olduğunu savundu. Beyaz, kız çocukları arasında yetişen erkek çocukların ve kız çocuk özlemi çeken ailelerin erkek çocuklarına kız çocuğu gibi davranmalarının eşcinselliğe yönelime neden olduğunu öne sürdü. Yönelim mi? Yanlış mı duydum. Yavaştan yola geleceksiniz sayın Beyaz. Sadece biraz uğraşmak gerekiyor sizinle. Şimdilik insanları yanlış yönlendirmemek adına hiç konuşmasanız?

Bülent Ersoy’un da aralarında bulunduğu pek çok şarkıcının darbeden sonra yasaklandığını anımsatan Beyaz, 12 Eylül’ün bu konuda “faydalı” olduğunu şu sözlerle ifade etti: “12 Eylül ihtilalinden önce pavyonlarda bu tür insanlara aşırı bir rağbet gösterildi. Onları şarkıcı yaptılar. Bir anda gençler bu işe özendiler. Bunların sayısı hızla arttı, çünkü müthiş para kazanıyorlardı. 12 Eylül bunlara el koydu. Birilerinin de sahneye çıkmasını yasakladı.” :))) neresinden tutup, nasıl yorum yapacağımı şaşırdım. 12 Eylül’den mi, Bülent Ersoy’un yasağından mı, “bu işe özenmek”ten mi başlamalı bilemedim. Offf sıkıldım. Özenmeyle olsaydı bu iş sayın Beyaz, şimdiye bütün Türkiye (i) olmuştu. Otel odalarında porno izleyeceğinize bir parça kitap açın okuyun da bilgi sahibi olun önce.

Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter hesabının erkese açık olduğundan emin olun.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,382 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: