:::
okumakta olduğunuz yazı...
Film

Bu Pazar’ın, Üçü Birarada’sı

Doğrusu, birkaç haftadır pazar günlerim harala gürele içinde geçti. Planlar, programlar ne kadar kaçınsamda tek dinlenebildiğim gün pazar gününe denk geldi. Bugüne kadar.

Soğuk ve yağmurlu bir Kasım ayı karşıladı bu sene bizi. Her ne kadar böyle soğuklar için erkense de, sonunda sevdiceğimle evimizde geçirebileceğimiz, DVD seyredecebileceğimiz bir Pazar için en uygun hava koşulu olduğunu söylememe gerek var mı bilmiyorum. Dün gittiğimiz arkadaşlarımızdan gasp ettiğimiz 6 adet DVD filmimiz vardı önümüzde. Normal koşullarda 1-2 film seyredebilirken bu sefer 3 filmi öyle ya da böyle seyredebildik.

Belli olmaz seyredersiniz filan, onun için can alıcı noktalarından hiç bahsetmeyeceğim. Sadece naçizane (ehemms) yorumlarımı paylaşacağım. İşte film 1:

SUNSHINE (Güneşe Yolculuk):

Sunshine, the movieTrainspotting ve 28 Days Later‘ın yönetmeni Danny Boyle‘dan bir film. Bu iki filmden dolayı olacak beklentilerimi biraz yüksek tutmuş olabilirim. Yanlış anlaşılmasın, öyle kötü bir film değil ama beni pek açmadı desem de yalan olmaz.

Öyle bir zaman gelir ki, güneş soğumaya başlar ve dünyada da yaşam tehlikeye girer. Kahramanlarımızın görevi ise yedi yıl önce başarısız olan ekibin yapamadığını yapmaktır.

“…ve olaylar gelişir” türünden bir macera, bilim-kurgu. Sık sık “ne saçma şey”, “olacak iş mi şimdi bu” türünden iç geçirişlerde bulunabileceğiniz türden bir film. Öte yandan hoşça vakit geçirir misiniz? Evet, geçirirsiniz. Danny Boyle, ne yapmış etmiş, film boyunca sizi esir alacak bir yapıma daha imza atmış.

Yine de puan konusunda çok bonkör olamayacağım. 3,5/5

THE HOST (Yaratık):

Eğlenceli olabileceğini düşünmüştüm. Yanılmamışım :) Uzunca bir zaman filmin korku mu yoksa komedi mi olduğu hususunda bir karara varamadık. Arkadaşımdan değil de para verip alacak olsam sanırım bu filmi hayatta almazdım. Tüm olay Güney Kore’de geçiyor. Zehirli atıklardan beslenerek devasa boyutlara ulaşan bir nehir “yaratığı” ortalığa dehşet salıyor. Bir yığın yaratık filmi arasında bir farklılığı var mı? Var. Seyredin, görün :) Puanım: 2,5/5

SOLSTICE:

SolsticeNeyse ki son seyrettiğimiz içlerinde en iyisiydi. Gerçi bu da oldukça klasik bir korku filmi klişesinden çok öteye geçememiş.

Hiç de yabancı olmadığımız, genç amerikalı arkadaşlar tatil için nedense izbe bir ormanın içindeki eve giderler teması. Bu tür filmleri seviyorsanız seyredin derim. Ne de olsa çekimler, background efektler sizi korkutmaya yetiyor zaten.

Ama yok seyretmem ben öyle filmler derseniz de aman aman birşey kaçırmış olmayacaksınız. Bu filme 4,0/5 gider benden.

Bu arada unutmadan, iyi bir korku filmi seyretmek isterseniz, geçenlerde izlediğim “Orphan” ı şiddetle tavsiye edebilirim.

Reblog this post [with Zemanta]
Reklamlar

About Taquo

Singer, songwriter, lyricist, youtuber, blogger and.... ummmm dentist :). Also a bit of graphic designer. Based in Barcelona. Please don’t hesitate to contact. I’m almost everywhere (check out my social links)

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Siz Ne Düşünüyorsunuz? Yorum filan...?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Twitterttıklattırdıklarım

Hata: Twitter hesabının erkese açık olduğundan emin olun.

Şunlardan Bahsederim…

Falanca bi zaman yazdıklarım

Kopyalayanın ensesindeyim!

Protected by Copyscape Originality Checker

Gelenim gidenim boldur

  • 105,713 kere tıklamışlar zira

StatCounter

wordpress hit counter kişi ziyaret etmiş Personal Blogs Blog Directory & Search engine Follow Me on Pinterest
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: